00982144063855

آمادگی برای سفر و مهاجرت
24 فروردین

آمادگی برای سفر و مهاجرت

“ مقاله مهاجرت به ترکیه نویسنده : امین صدیق کارشناس ارشد مهندسی صنایع مشاور رسمی امور مهاجرت به ترکیه قسمت اول : آمادگی برای سفر و مهاجرت ”


۱) کنترل تاریخ انقضای پاسپورت:
زمانیکه تصمیم به مهاجرت گرفتید در ابتدا تاریخ انقضای پاسپورت خود را کنترل کنید تا حتما حداقل دو سال زمان داشته باشد . برای اقدام به اقامت در ترکیه می بایست پاسپورت شما دارای تاریخ انقضای بلند مدت باشد. (حداقل بیش از ۶۰ روز تا تاریخ اتمام اقامت)
صرفا برای سفر به ترکیه هم حداقل ۶ ماه اعتبار پاسپورت لازم است.
۲) افتتاح حساب در بانک ملت:
زمانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارید نیاز نیست همه ی پول خود را تبدیل به لیر کنید و همراه خود بیاورید بهترین کار این است که هزینه اولیه مهاجرت را تبدیل به لیر و مابقی را در حساب بانک ملت خود بگذارید و حتما اپلیکیشن بانک ملت و دریافت رمزهای آنی جهت انتقال را فعال نمایید تا در صورت نیاز از طریق صرافی های ترکیه به راحتی آن را تبدیل به لیر نمایید، چراکه اکثر صرافی ها حساب بانک ملت دارند و شما می توانید تا سقف ۵۰ میلیون تومان روزانه انتقال وجه داشته باشید.
۳) خرید بیت کوین:
یکی دیگر از راههای انتقال پول به صورت مطمئن و امن به کشور دیگر در این روزها ارزهای دیجیتال است که برای هدف سرمایه گذاری و یا خرید ملک بسیار مناسب می باشد.
۴) میزان بار مجاز:
اگر می خواهید از مرز ایران و ترکیه به صورت زمینی عبور کنید که خیلی وزن مهم نیست و بیشتر  حجم بار مهم است که معمولا نفری دو چمدان عادی می باشد ولی اگر پس از مرز بخواهید از خطوط هوایی داخلی استفاده کنید مثلا وان به آنتالیا یا استانبول در آن زمان میزان بار مجاز ۱۵+۸ کیلو خواهد بود. ۱۵ کیلو در بار و ۸ کیلو داخل کابین. 
در پرواز های بین المللی تهران به آنتالیا یا استانبول و ازمیر هم بار مجاز ۳۰+۸ کیلو می باشد که بیشتر از حد مجاز بایستی پرداخت کنید.
۵)گواهینامه بین المللی: 
اگر در ایران گواهینامه دارید و در ترکیه هم قصد خرید اتومبیل یا بعضاً اجاره اتومبیل را دارید می توانید با دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی از یکی از آژانس های توریستی در ایران اقدام بفرمایید.
۶) ترجمه مدارک :
اگر با هدف اشتغال در زمینه تخصصی خود قصد مهاجرت به ترکیه را دارید مدارک تحصیلی و تخصصی خود را به زبان ترکی ترجمه کنید. ترجمه آخرین مدرک تحصیلی جهت تبدیل گواهینامه ایران به ترک نیز لازم می شود و همچنین جهت معادل سازی مدارک تحصیلی (دنکلیک) نیز نیاز می شود.
البته اگر قصد مهاجرت کاری را دارید قبل از تصمیم به مهاجرت حتما با یک مشاوره کاریابی مجرب ارتباط برقرار کنید و قبل از اقدام مدارک خود را ارسال و نسبت به پذیرش کاری اقدام نمایید .