00982144063855

مقاله مهاجرت به ترکیه _قسمت دوم: برآورد هزینه های اولیه مهاجرت
29 فروردین

مقاله مهاجرت به ترکیه _قسمت دوم: برآورد هزینه های اولیه مهاجرت

“ مقاله مهاجرت به ترکیه نویسنده: امین صدیق کارشناس ارشد مهندسی صنایع مشاور رسمی امور مهاجرت به ترکیه قسمت دوم: برآورد هزینه های اولیه مهاجرت طبیعتاً هزینه‌های زندگی در هر جایی از دنیا بستگی به نوع زندگی آن شخص، نوع خوراک، پوشاک، محل و منطقه زندگی و… دارد. اما میانگین هزینه ماهانه زندگی در این کشور، حدوداً چیزی در بین ۱۵۰۰ تا ۳٫۰۰۰ لیر در ماه است.  @eminleaders www.eminleader.com ”

سفر به تركيه🇹🇷با امين ليدرز, [۱۷.۰۴.۲۰ ۱۱:۴۷]
مقاله مهاجرت به ترکیه 
نویسنده: امین صدیق
کارشناس ارشد مهندسی صنایع
مشاور رسمی امور مهاجرت به ترکیه

قسمت دوم: برآورد هزینه های اولیه مهاجرت
۱) هزینه اجاره یک آپارتمان:
سوال خیلی از دوستان در این رابطه بوده که چه مقدار پول در ابتدا همراه داشته باشیم؟
قبل از اقدام جهت دریافت اقامت توریستی ترکیه بایستی یک آدرس مشخص و قابل استناد داشت.
 با خرید و یا اجاره یک واحد مسکونی و سپس ثبت آدرس در نوتر (دفتر خانه رسمی) شما دارای آدرس مشخص می شوید که برای این کار اگر شما اقدام به اجاره واحد نمایید و اجاره ماهیانه آن ۱۵۰۰ لیر باشد در ابتدا بایستی شما به میزان یک ماه اجاره را دپوزیت (پول پیش) + یک ماه اجاره ماه اول + به اندازه اجاره یک ماه هم کمیسیون بنگاه املاکی هست که در مجموع ۴۵۰۰ لیر هزینه اجاره یک واحد می شود. پس از اجاره واحد در صورتی که آب و برق و گاز آن بسته باشد شما می‌بایستی با مراجعه به اداره های مربوطه با پرداخت دیپوزیت (برق در حدود ۱۶۰ لیر , آب: ۶۰ لیر , گاز : ۱۷۰ لیر) تقریبا در حدود ۴۰۰ لیر پرداخت نمایید.
این هزینه های اولیه اجاره آپارتمان مبله هست 
و اگر آپارتمان بدون وسیله اجاره کنید هم می بایستی از حدودا ۲۰۰۰ لیر هزینه خرید وسایل منزل کنید.
۲) هزینه های متغیر (خوراکی و بهداشتی و پوشاک):
_ هزینه های پوشاک: با توجه به نوع برند متفاوت هست ولی همانطور که می دانید قیمت پوشاک برند در ترکیه حدودا نصف قیمت ایران است.
_یک عدد نان : یک لیر
در مجموع بین ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ لیر برای هر نفر در نظر بگیرید.
۳) هزینه های غیر قابل پیش بینی:
_ خدای نکرده بیماری: هزینه ویزیت و دریافت دارو برای مثلا سرمایه خوردی ساده در حدود ۱۰۰ لیر می شود.
_ رجیستر موبایل: این هزینه بعد از حدود دوماه ایجاد می شود و متغیر هست اگر موبایل شما از مدل های عمومی سامسونگ باشد شما با یک هزینه جزئی در حدود ۵۰ لیر از طریق خدمات تعمیراتی موبایل می توانید اصطلاحا ای می گوشی خود را تغییر داده گوشی خود را در ترکیه ریجستر نمایید. ولی اگر گوشی شما جدید و خاص باشد ممکن است نتوانند گوشی شما به این صورت ریجستر کنند و هزینه مالیات آن هم در حدود ۱۵۰۰ شده که ارزش ندارد و بهترین گزینه در این حالت خرید یک گوشی جدید ترک هست که از حدود ۷۰۰ لیر می باشد.

طبیعتاً هزینه‌های زندگی در هر جایی از دنیا بستگی به نوع زندگی آن شخص، نوع خوراک، پوشاک، محل و منطقه زندگی و… دارد. اما میانگین هزینه ماهانه زندگی در این کشور، حدوداً چیزی در بین ۱۵۰۰ تا ۳٫۰۰۰ لیر در ماه است. 

تعیین وقت مشاوره رایگان:
☎️ 02144063855
 📱09124679421
📲 +905370300377
📲 +905380116000
@eminleaders
İnfo@eminleaders.com