00982144063855

5 دلیل برای بازدید از شهر آنتالیا ترکیه
15 دی

5 دلیل برای بازدید از شهر آنتالیا ترکیه

“ دلایلی که برای سفر و یا اقامت به شهر آنتالیا می‌توان داشت.... ”

1.تاریخچه پرحادثه

قدمت شهر آنتالیا همانطور که بسیاری از یافته های باستان شناسی نشان می دهد، به دوره پارینه سنگی باز می گردد. ابتدا آنتالیا توسط آتالوس دوم پرگامون اداره می شد و بعدها به روم اختصاص یافت. بیزانسی ها مجدد آن را از رم باز پس گرفته و سپس ترکان سلجوقی اداره آن را بر دست گرفتند. با توجه به این مسئله، می توان فهمید که آنتالیا از نظر تاریخی غنی است. موزه آنتالیا بهترین یافته های باستان شناسی از تاریخ خود را به نمایش می گذارد. این موزه باعث می شود درک تاریخ آسان شود، زیرا به طور سیستماتیک دوره های مختلفی از شهر آنتالیا را نمایش می دهد.

دروازه هادریان یکی دیگر از آثار باستانی است که تاریخ آنتالیا را به نمایش می گذارد. این بنا در سال 130 میلادی به افتخار امپراتور هادریان ساخته شده است و یاد و خاطره دوره گذشته را به خوبی زنده می کند و بازدید کنندگان را به عمق تاریخ می برد.

با این حال، آسپندوس بهترین مکان باستان شناسی شهر آنتالیا است. یک تئاتر رومی است که به طور کامل احیا شده و در حال حاضر می تواند 15000 نفر را در خود جای دهد. از دیگر اماکن تاریخی می توان به شهر قدیمی کالیچی، شهر باستانی ترمسوس و شهر باستانی الیمپوس اشاره کرد.

2.سواحل باشکوه

آب و هوای عالی شهر آنتالیا، سواحل آن و تنوع بی نظیری که ارائه می دهد، سبب شده که بسیاری از مکانهای آن تکرار ناپذیر باشند. ساحل سیرالی بسیار زیبا است. اهمیت تاریخی آن نیز بسیار مهم است، زیرا ویرانه های الیمپوس در آن نهفته است. با این حال، شعله های آتشین چیمرا چیزی است که گردشگران را به این مکان جذب می کند. از این رو، یک مکان ضروری برای بازدید توصیه می‌گردد. 

ساحل لارا یکی دیگر از نقاط عالی برای گذراندن اوقات فراغت است. از آنجا که به مرکز شهر نزدیک است، ساحل مورد علاقه گردشگران است. مساحت 450 هکتاری آن با باشگاه ها، رستوران ها، کافه ها و کلوپ های شبانه احاطه شده است. این ساحل همچنین دارای یک نمایشگاه قلعه شنی است که افراد می توانند در آن شرکت کنند.

ساحل های معروف دیگر شامل ساحل آدراسان، ساحل کنیالتی و ساحل کلئوپاترا است. تنوع سواحل شهر آنتالیا آن را برای همه لذت بخش می کند، از ساحل ساکت و خلوت گرفته تا سواحل شلوغ.

3.راه لیسیان

این راه پیاده روی 540 کیلومتری ارزش تاریخی بی نظیری به آنتالیا می بخشد و به یکی از مشهورترین مکان های راهپیمایی طولانی در جهان مشهور شده است. آنچه این سفر را بسیار ارزشمند می کند این است که مردم در حین این سفر، زیبایی خیره کننده ساحل و کوهستان را با هم تجربه می کنند. علاوه بر این، آنها همچنین می توانند از 25 مکان تاریخی که متعلق به امپراتوری لیکیان بوده، بازدید کنید. 

4.شگفتی های طبیعی زیبا

با توجه به موقعیت مکانی آنتالیا، هیچ شکی نیست که از نظر زیبایی بی نظیر است. شگفتی های طبیعی موجود در این شهر زیبایی آن را دو چندان می کند. می توان شاهد وجود گونه های مختلف گیاهان و جانوران نیز در این مناطق بود. آبشارها مکانی عالی برای پیک نیک خانوادگی و لذت بردن از زیبایی طبیعی هستند.

به غیر از آبشارها، شهر آنتالیا پارک های معروف نیز دارد که گردشگران قطعا دوست دارند از آن دیدن کنند. پارک ملی کوپرولو کانیون و پارک ملی غار آلتین بشیک از مشهورترین پارک های آنتالیا هستند. آنچه آنتالیا را زیبا می کند این است که دریا، کوه ها و جنگل ها در هم آمیخته شده. 

5.آب و هوای مناسب

آب و هوای مدیترانه ای آنتالیا یکی از اصلی ترین دلایلی است که گردشگران را به خود جدب می کند. با 300 روز آفتابی در سال، مردم می توانند علاوه بر گذران فراغت در شهر آنتالیا، از آب و هوای خوب آن نیز لذت ببرند.

مناطق اطراف آن مانند ساحل اژه و دریای سیاه افت فاحش دما را در فصول سرد تجربه می کند. با وجود این، آنتالیا همچنان دلپذیر است. گفته می شود ماه های آوریل، مه، اکتبر و نوامبر بهترین ماه ها برای گردشگری هستند.