00982144063855

مکان های دیدنی شهر آنتالیا کجاست؟
18 دی

مکان های دیدنی شهر آنتالیا کجاست؟

“ شهر آنتالیا ممکن است برایتان کمی گیج کننده باشد که میان این همه مکان های دیدنی شهر آنتالیا کدام را انتخاب کنیم، البته که این شهر یکی از محبوب ترین مناطق توریستی ترکیه میباشد. از این رو در ادامه 10 تا از مکان های معروف آن معرفی می شود. ”

1. کالیچی

شهر آنتالیا

شهر قدیمی مکان بسیار خوبی برای کاوش به کمک گالری های هنری در بین سازه های یادبودی است که از امپراتوری های عثمانی، بیزانس و روم بازمانده.

2. بندرگاه قدیمی

شهر آنتالیا

در جنوب کالیچی یک بندر رومی باستان قرار دارد که مربوط به قرن دوم قبل از میلاد است. تا قرن بیستم برای تجارت استفاده می شد و هنوز هم یک مکان قایق رانی محبوب است!

3. ترمسوس

شهر آنتالیا

ترمسوس نه تنها یکی از بهترین شهرهای باستانی ترکیه می باشد. در بالای کوه Güllük مجموعه ای از گونه های نادر گیاهی و جانوری و همچنین مناظر دیدنی و جذاب ارائه می دهد!

4.پرگا

شهر آنتالیا

یکی دیگر از مکانهای باستانی تاثیرگذار در شهر آنتالیا، مرکز پامفیلیای سابق که بین آنتالیا و آلانیا واقع شده، می باشد!

5. آبشارهای دودن

شهر آنتالیا

آبشار دودن در واقع مجموعه ای از ترکیب چند آبشار است که منظره خیره کننده ای ایجاد کرده است. 

6. کاپادوکیا

شهر آنتالیا

یکی دیگر از شگفتی های طبیعی که وجود دارد کاپادوکیا است که مرکز سلطنت هیتی ها بوده است. این منطقه سنگی قدمت تاریخی بالایی دارد.

7. مسجد ییولی مناره

شهر آنتالیا

این مسجد یکی از اولین مساجد مسلمان و یکی از نمادهای بارز شهر آنتالیا است. این مسجد در کالیچی واقع شده است و مناره مسجد با کاشی آبی تزیین شده است.

8. کانیون گوینوک

شهر آنتالیا

پارک ملی گوینوک یکی دیگر از گنجینه های طبیعی شهر آنتالیا و یک کانون تفریحی است. پیاده روی، شنا یا حتی زیپ لاین در منظره بکر آن قطعا لذت بخش است.

9. فازلیس

شهر آنتالیا

شهر باستانی میان کوه و جنگل است. این منطقه دارای سه بندر است و قدمت سازه های آن به قرن 2 پیش از میلاد باز می گردد.

10. موزه باستان شناسی آنتالیا

شهر آنتالیا

یکی از محبوب ترین موزه های ترکیه که از طریق یادگاری های خود، تاریخ خارق العاده شهر آنتالیا را روایت می کند، موزه باستان شناسی آنتالیا است که با داشتن یک موزه مخصوص کودکان، برای آنها نیز فضایی سرگرم کننده فراهم می آورد.